+421 918 159 929|

info@hspstavby.sk|

Výstavba RD Senec

Výstavba rodinného domu v Senci

11/2014

Klientovu predstavu sme premietli do návrhu štúdie a následne projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu samotnej výstavby. Rodinný dom je dvojpodlažný s celkovou výmerou úžitkovej plochy 150 m2 + terasa o výmere 30 m2 na pozemku s rozlohou 450 m2.

Rodinný dom je postavený z presných tvárnich Ytong THETA P1,8-300 so šírkou 499 mm, pričom vzhľadom na tepelné vlastnosti a tepelný odpor (R=6,24 m2.K/W) tejto tvárnice nebolo potrebné dodatočné zatepľovanie. Dom je nízkoenergetický moderne riešený s využítím najmodernejších stavebných postupov a technológií. V celom dome sme riešili podlahové vykurovanie - systém REHAU vrátane rozdeľovačov REHAU, kvalitných rozvodov teplej a studenej vody, samozrejmosťou je obehové čerpadlo na teplú vodu. Vykurovanie je riešené úsporným kotlom Viessmann Vitodens 200-W so zásobníkom na teplú vodu. Moderný vzhľad domu dopĺňajú hliníkové okná s eloxovou úpravou a exteriérové hliníkové žalúzie na diaľkové ovládanie.

Vzhľadom na absenciu kanalizácie v tejto lokalite je dom pripojený na domácu čistiareň odpadových vôd a zbernú nádrž na prečistenú vodu. Prečistená voda sa efektívne využíva na aickú závlahu trávnika.